Medical Update

Szkolenia, Konferencje, Kursy

Serdecznie zapraszamy na szkolenie

Hematologia 2020

logo
UWAGA! Szkolenie odbędzie się w formie e-learningowej

Szkolenie będzie dostępne na stronie od 1 lipca do 31 grudnia 2020 (wydłużamy czas szkolenia)

Szanowni Państwo,


serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnym szkoleniu z dziedziny hematologii i cytometrii przepływowej. Omówione zostaną podstawy cytometrii i je wykorzystanie w hematologii zarówno u dzieci i dorosłych. Kolejnym punktem będzie ocena mikroskopowa rozmazów pediatrycznych a następnie zagadnienia z hematoonkologii. Szkolenie przeznaczone jest dla pracowników laboratoriów, lekarzy oraz studentów, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę w omawianym zakresie. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem i sylwetkami wykładowców.

Instrukcja jak odbyć szkolenie:

1. Należy zarejestrować się https://medicalupdate.pl i opłacić udział w szkoleniu zgodnie z informacją wysłaną w potwierdzeniu rejestracji.
2. Po opłaceniu szkolenia należy utworzyć konto użytkownika na stronie https://medicalupdate24.pl
3. Aby można było się zalogować na stronie należy aktywować konto za pomoca linka wysłanego ze strony https://medicalupdate24.pl automatycznie na Państwa adres email.
4. Po aktywacji konta prosimy o cieprliwość, gdyż będziemy musieli zweryfikować Państwa płatność, aby móc udzielić dostępu do szkolenia. Werydikacja może potrwać do 48 godzin.
5. Szkolenie na stronie https://medicalupdate24.pl będzie dostępne do 31 grudnia. W tym czasie każdy użytkownik będzie miał pełny dostep do prezentacji oraz testu.
6. Po zaliczeniu testu należy wypełnić formularz niezbędny do prawidłowego wysłania zaświadczenia o odbyciu kursu. Aby wypełnić formularz należy kliknąć w pozycję "Zaświadczenie"
7. Zarówno test, formularz jak i ankietę wypełnić można tylko raz.
8. Aby w pełni skorzystać z dostępnych wykładów zalecamy korzystać ze strony na komputerze. 
9. Uczestnikom szkolenia przysługuje 25 punktów edukacyjnych tzw. "twardych"

OPŁATY OSÓB ZA SZKOLENIA, KTÓRE MIAŁY ODBYĆ SIĘ W FORMIE STACJONARNEJ PRZECHODZĄ AUTOMATYCZNIE NA SZKOLENIE ON-LINE

Na szkoleniu omówione zostaną następujące zagadnienia:

  • Wprowadzenie do techniki cytometrii przepływowej
  • Ocena subpopulacji limfocytów u osoby dorosłej i u dziecka
  • Mikroskopowa ocena rozmazu krwi pacjentów pediatrycznych – doświadczenia własne i opisy przypadków
  • Ostra białaczka limfoblastyczna
  • Hematogony – prekursory młodych limfocytów B
  • Zespół rozpadu guza nowotworowego
  • Oznaczanie choroby resztkowej

Wykładowcy:

dr n. med. Justyna Chlebowska-Tuz - diagnosta laboratoryjny, specjalistka laboratoryjnej diagnostyki medycznej. Specjalizuje się w hematoonkologii, w zakresie której opublikowała szereg prac naukowych. Absolwentka Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Stopień doktora nauk medycznych uzyskała na I Wydziale Lekarskim na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym Odbyła staż badawczy na University of Verona we Włoszech. Jest członkiem polskich i zagranicznych towarzystw naukowych: m.in. Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej i European Hematology Association.

mgr Monika Błocka-Gumowska – diagnosta laboratoryjny, specjalista laboratoryjnej diagnostyki medycznej. Jej pasją jest hematologia i w tej dziedzinie posiada bardzo dużą wiedzę . Obecnie pracuje w Oddziale Klinicznym Hematologii i Pediatrii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Swoje doświadczenie zdobywała również w Instytucie Hematologii i Transfuzjologii. 

Punkty edukacyjne:
Szkolenie będzie kończyło się testem i jest to szkolenie, za który diagności laboratoryjni otrzymują 25 punktów edukacyjnych tzw. "twardych". Są to punkty, których według rozporządzenia, jako diagności musimy zebrać minimum 50 w ciągu 5 lat. 

Szczegóły szkolenia:

Data wydarzenia: Szkolenie będzie dostępne na stronie od 1 lipca do 31 grudnia 2020 (wydłużamy czas szkolenia)
Jednostka szkoląca: Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Koszt uczestnictwa: 200,00 zł (netto) - uczestnicy, których udział opłacony zostanie ze środków publicznych (zwolnienie z VAT) - konieczne jest przesłanie do nas wypełnionego oświadczenia 

icon pdfoświadczenie.pdf
246,00 zł (200 zł+23% VAT) - pozostali uczestnicy